III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

15 kwietnia 2018

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stając zatem z radością przed ołtarzem Eucharystii i Bożego Słowa, ożywmy naszą wiarę, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.

1. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na potrzeby chorych Sądeckiego Hospicjum.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI, który odbędzie się w dniach 15-21 kwietnia 2018 r. w siedzibie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ oraz w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. W konkursie zaprezentują się duety organowe z Polski, Włoch, Japonii, Korei, Rosji i Niemiec. Wstęp na występy bezpłatny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej MCK SOKÓŁ.
    • W poniedziałek z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. Zapraszamy do udziału.
    • We środę od 10.00 – 15.00 w naszym kościele występy duetów organowych – II etap konkursu. Zapraszamy. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
    • We czwartek o 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu P. Prof. Ireneusza Wyrwy.
    • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. Zarząd osiedla Wólki informuje, że we wtorek, 17 kwietnia będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, tzw. „Wystawka”, które należy wystawić do 8.00 przed swoje posesje.
  6. Trwają prace konserwacyjno-renowacyjne ambony w kościele św. Kazimierza oraz prace projektowe związane z przygotowaniem do budowy zaplecza gospodarczego na St. Cmentarzu. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Karol Tokarczyk, Henryk Dyszkiewicz, i Zygmunt Olszewski. Dobry Jezu…
  8. Niech błogosławieństwo Boże ożywi w nas pragnienie poznawania Pisma św. i pomoże w codziennym pochylaniu się nad słowem, które umacnia naszą wiarę.