VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. maja 2018

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Jak apostołowie, patrzymy za Jezusem odchodzącym do Ojca. Wiemy jednak, że znów przyjdzie na ziemię. W czekaniu na tę chwilę nie jesteśmy opuszczeni, bo zostawił nam siebie samego w tajemnicy Eucharystii. Dlatego gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim, aby jak najlepiej przygotować się na powtórne przyjście Jezusa. Otoczmy dzisiaj naszą szczególną modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przyjmą PJ w Komunii Św., aby przeżycie spotkania z Jezusem w Eucharystii owocowało wzrostem ich wiary i miłości. Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze grzechy i prośmy o przebaczenie.

1. Dzisiaj o 12.15 I Komunia Św. dzieci klas III. W ciągu białego tygodnia dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Mszę Św. o 16.30.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 a na Starym Cmentarzu w dni powszednie o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
  • W poniedziałek święto Św. Macieja Apostoła.
  • We wtorek o 19.00 w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg-Honor-Ojczyzna”. Szczegóły na plakatach.
  • We środę Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za pasterza naszej diecezji, z okazji jego imienin. O 17.30 z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Również o 18.00 Msza Św. w int. Ojczyzny i P. Prezydenta z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”.
  • We czwartek od 17.15 spowiedź Św. dla dzieci z klas IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. Zapraszamy także ich rodziców i rodzeństwo. Na 18.00 zapraszamy członków i sympatyków Ruchu Czystych Serc: Msza Św. z konferencją „Rola Ducha Św. w życiu człowieka”, ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II i Bł. Karoliny, nabożeństwo majowe, nowenna do Ducha Św. i adoracja do 21.00.
  • W piątek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, pielgrzymka do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Zapisy do środy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. O 12.15 rocznica I Komunii Św.
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza w każdą środę na Nowennie.
  2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jako formy pogłębienia naszej wiary.
  3. Wdzięczni Bogu za nadzieję życia w szczęśliwej wieczności powróćmy do naszej codzienności, w której przez realizację naszego powołania dokonuje się dzieło naszego uświęcenia. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.