IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy do świątyni, aby we wspólnocie uczcić dzień święty ustanowiony przez Boga dla dobra człowieka. W sposób szczególny w dniach Oktawy Bożego Ciała uwielbiajmy Boga za Jego obecność wśród nas w Sakramencie Eucharystii, w którym pozostał z nami pod postacią chleba i wina. Niech Jego obecność i słowo, które skieruje do nas, pomogą nam skonfrontować nasze życie z nauką Ewangelii. Prośmy przeto na początku Mszy Świętej, aby oczyścił nasze serca z grzechów, byśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj wolontariusze „Ułani” z fundacji „Dar Serc” kwestują dla Dzieci Specjalnej Troski.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek o 16.30 w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VI SP. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  • We wtorek wspomnienie Św. Bonifacego, bpa i męczennika. O 17.00 w sali na plebanii spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II Gimnazjum a o 18.00 z klas VII SP. Również o 17.00 w sali na plebanii spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc.
  • We środę o 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP oraz procesja eucharystyczna.
  • W I czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna a następnie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo dzieci. Bardzo prosimy rodziców, aby przyprowadzili swoje dzieci na to błogosławieństwo.
  • W piątek Uroczystość Najśw. Serca PJ. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna ku czci NSPJ. Serdecznie zapraszamy do udziału. Ten dzień z woli Ojca Św. jest dniem modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za kapłanów w tym dniu. Z racji uroczystości NSPJ nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja ku czci NSPJ na Rynek Sądecki z kościoła OO. Jezuitów po Mszy Św. o 16.00. Zapraszamy do udziału.
 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 5. Na prośbę Urzędu Miasta zachęcamy do udziału w głosowaniu na wybrany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Natomiast osoby zainteresowane założeniem własnej firmy proszone są o kontakt z Nowosądeckim Inkubatorem Przedsiębiorczości, ul. Wyspiańskiego 13, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Miasto mogą otrzymać wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii a także za ofiary na tacę w Boże Ciało na hospicja działające w diecezji i cele charytatywne. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za przygotowanie w imieniu naszej parafii ołtarza na Rynku Sądeckim w Boże Ciało. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie podczas Nowenny we środę.
 7. Posileni i umocnieni chlebem niebiańskim idźmy i nieśmy Chrystusa w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia. Bądźmy żywą monstrancją, ukazującą Chrystusa, który gości w naszych sercach!