XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

8 lipca 2018

Wprowadzenie do Mszy Św.

Przystępując do ołtarza, rozpoczynamy najważniejszą czynność w życiu chrześcijanina – składanie Bogu, naszemu Ojcu, na ofiarę uwielbienia Ciało i Krew Jego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Tajemnica to jest wielka. Nie wystarczy tutaj wiedza, co to jest Msza Święta, ale trzeba do jej składania przystępować z największą czcią, pokorą i ze świadomością własnej niegodności, bo jest to niczym nie zasłużony dar. Zaufajmy zatem słowu, które Bóg kieruje do nas przez apostoła: „wystarczy ci Mojej łaski” i otwórzmy nasze serca, aby doświadczyć radości zbawienia.

Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy i niedoskonałości, byśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

• We środę święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
    • We czwartek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika.
    • W piątek wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów drugorzędnych naszej Diecezji.
    • W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiary na ten cel. W Klasztorze SS. Klarysek w Starym Sączu rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Św. Kingi. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
    • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
  2. Zapisy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, w dniach 17-25 sierpnia, w kancelarii parafialnej.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie we środę na Nowennie.
  5. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Zofia Misiak i Krzysztof Horodyski. Dobry Jezu…
  6. Wdzięczni Bogu za łaski, których nam nieustannie udziela, przyjmijmy Jego błogosławieństwo na nowy tydzień życia i pracy.