XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 lipca 2018

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się na niedzielnej Mszy Świętej. W życiu każdego człowieka wierzącego Eucharystia zajmuje szczególne miejsce. W niej bowiem spotykamy się z samym Chrystusem, obecnym w swoim Ciele i Krwi a także w słowie, którym pragnie nas karmić. Dzisiejsza liturgia słowa mówi o posłaniu. Jezus posyła swoich uczniów dając im konkretne zadanie do wykonania. Dzisiaj Chrystus nam powierza trudną misję do wykonania: mamy być apostołami Jego miłości, bez lęku o Nim mówić i świadczyć swoją postawą o Jego wielkości wobec wszystkich, szczególnie tych najbardziej potrzebujących, zanosząc im prawdziwą miłość, która w Bogu ma swoje źródło.

Nasza modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, prosząc Pana żniwa, aby wlewał w serca młodych łaskę powołania i odwagę pójścia za Jego głosem.

Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności szczerze Boga przepraszajmy, wzywając Jego miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

 1. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty Seminarium Tarnowskiego składamy serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na tacę.
 2. W starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek rozpoczyna się odpust ku czci Św. Kingi. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 3. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 uroczysta Msza Św. dziękczynna za Szkaplerz Święty, w intencji sądeckiej wspólnoty Karmelu. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz święty oraz osoby, które pragną przyjąć i nosić szkaplerz. W czasie liturgii obrzęd przyjęcia do wspólnoty Szkaplerza Św.
 • We środę wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 • W piątek uroczystość Św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy, patronki naszego miasta. Z tej racji w naszym mieście nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Zapisy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasna Górę, w kancelarii parafialnej.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając o codziennej modlitwie w intencji ofiarodawców, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 4. Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w głoszeniu Zbawiciela wszystkim potrzebującym.