XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 lipca 2018

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co tydzień w dzień Pański przychodzimy do naszego kościoła, aby spotkać się z Bogiem, który podczas każdej Mszy Świętej przychodzi na ołtarz w Jezusie Chrystusie. To „wielka tajemnica wiary”, że tak wielki dar staje się naszym udziałem, także teraz, w tym momencie. Módlmy się o żywą wiarę, że On zawsze czeka na każdego z nas i prośmy, aby ta Eucharystia napełniła nas łaską i przygotowała nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, oczyszczając nasze intencje i pragnienia z tego, co nie pochodzi od Boga, byśmy byli świadkami prawdy, której pełnia została nam objawiona w Chrystusie.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze ludzkie słabości i upadki i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj, Mszą św. o 10.30 w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się festiwal: „Święto dzieci gór”. Szczegóły na afiszach.
 2. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek święto Św. Brygidy, patronki Europy.
 • We wtorek wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji.
 • We środę święto Św. Jakuba Apostoła. Z racji przypadającego także w tym dniu wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy Św. wotywnej i Nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy o 18.00 poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców.
 • We czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając potrzebne łaski żyjącym a zmarłym wieczną radość.
 • W piątek o 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uwolnienie z nałożeniem rąk. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 • W przyszłą niedziele w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach.
 • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 3. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Zbigniew Wink. Dobry Jezu…
 4. Niech Boże błogosławieństwo, które otrzymamy, umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem drogami sprawiedliwości i miłosierdzia.