XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018

Jak co niedzielę gromadzimy się przed ołtarzem Pana na Eucharystii, aby słuchać słowa Bożego i spożywać Ciało Pańskie. Jako rodzina dzieci Bożych, jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami. Cud rozmnożenia chleba, o którym dziś usłyszymy, niech będzie dla nas zachętą do realizacji przykazania miłości poprzez dostrzeganie wokół siebie bliźnich, oczekujących na gest dobroci z naszej strony. Niech Boża miłość, która w Jezusie najpełniej się objawiła, obejmie także każdego z nas i uzdolni nas do dawania jej świadectwa w codziennym życiu.

Na początku Mszy Św., uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni i prośmy o miłosierdzie nad nami.

1. Za zgodą Ks. Bpa Ordynariusza, prowadzona jest dzisiaj zbiórka na pomoc w pokryciu kosztów leczenia 12-letniego Norberta Gumoli z Mochnaczki, chorego na neuroblastomę.
  2. Dzisiaj w Bazylice Św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program odpustu w gablocie ogłoszeń.
    • We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu Jezuitów.
    • We środę wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, obchodzony w naszej ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. W odpowiedzi na apel biskupów polskich, podejmijmy postanowienia abstynencji, modlitwy i czynów pokutnych w intencji uproszenia trzeźwości dla naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
    • Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”, związany ze wspomnieniem MB Anielskiej. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencji Ojca Św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego.
    • W I czwartek o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św. O 18.00 Msza Św. w intencji członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
    • W I piątek wotywy o Najśw. Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 6.30. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
    • W I sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a. Od 8.00, posługa sakramentalna chorym. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 18.00 Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zachęcamy do udziału.
    • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do udziału we Mszy Św.
  4. Zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z grupą 20, – św. Kazimierza, w kancelarii parafialnej, w godzinach otwarcia.
  5. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy łaskawości Bożej i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Barbara Zadarko. Dobry Jezu…
  8. Niech nasze dobre postanowienia na rozpoczynający się miesiąc sierpień a także wszelkie wysiłki podejmowane dla budowania przyszłości opartej o prawo Ewangelii, pobłogosławi Bóg w Trójcy Św. Jedyny.