XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 sierpnia 2018

Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, stajemy u źródła wszelkiej łaski, ponieważ w Eucharystii przychodzi do nas sam Dawca łaski, żywy i prawdziwy Bóg, który pragnie naszego szczęścia. Źródłem prawdziwego szczęścia człowieka jest pełnienie woli Bożej. Otwórzmy się zatem na Boże prowadzenie podczas tej Eucharystii i w życiu codziennym w pełnym zaufaniu wobec Boga, który przez natchnienia Ducha Św. pouczy nas, jak z żywą wiarą, niezachwianą nadzieją i żarliwą miłością służyć Bogu i ludziom.

Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, niewierności i zmarnowane okazje do czynienia dobra, abyśmy mogli owocnie przeżyć spotkanie z Panem.

• W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego.
  • We środę wspomnienie Św. Dominika. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek wspomnienie Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).
  • We piątek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W sobotę wspomnienie św. Klary.
    • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
    • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i Parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o wdzięcznej pamięci w codziennej modlitwie, szczególnie na Mszy Św. wotywnej i Nowennie w każdą środę.
  3. Św. Jan XXIII mówił: „Nigdy człowiek nie jest tak wielki, jak wtedy, gdy klęczy przed Bogiem”. Podążając za tymi słowami świętego papieża, pozostańmy w świątyni na chwilę adoracji i wspólnie oddajmy cześć Zbawicielowi, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. – Adoracja.