XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 września 2018

Gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii, podczas której Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Konieczna jest jednak mocna wiara, która, jak usłyszymy dziś w liturgii słowa, czyni cuda. „Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie. Prośmy więc Pana, aby tchnienie Ducha Świętego dotknęło naszych serc, byśmy nie wątpili w moc i działanie Boże w naszym życiu.

Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności, przepraszajmy Boga, by móc godnie uczestniczyć w misterium naszego zbawienia, które sprawujemy.

• W poniedziałek o 19.00 w kościele zbiórka wszystkich lektorów i kandydatów na lektorów.
    • We środę wspomnienie Najświętszego imienia Maryi. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. O 20.00 w kaplicy na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy o obecność.
    • We czwartek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. O 17.00 w kaplicy na plebanii Msza Św. i spotkanie parafialnej Caritas i Panów, szafarzy Komunii Św.
    • W piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
    • W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży przed świętem Św. Stanisława Kostki.
    • Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. Zapraszamy do udziału.
  2. 22 września XXXI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Zapisy na autokar powrotny w kancelarii.
  3. Centrum „Kana” zaprasza uczniów klas maturalnych na kursy przygotowawcze do Matury 2019. Szczegóły na plakatach i w sekretariacie Centrum, ul. Kunegundy 12a.
  4. PWSZ w Nowym Sączu informuje, że trwa rekrutacja uzupełniająca. Szczegóły na stronie internetowej uczelni.
  5. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiarę na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza we środę na Nowennie.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Zdzisław Fedor, Krystyna Ciastoń i Zofia Kmiecik. Dobry Jezu….
  7. Dziękując Panu Bogu za otrzymane w Eucharystii dary, bądźmy świadkami Jego uzdrawiającej mocy w naszej rodzinie domowej, parafialnej i narodowej. Niech nas do tego uzdolni Boże błogosławieństwo.