XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7 października 2018

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby karmiąc się Słowem i Ciałem naszego Zbawiciela, jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim i Jego Kościołem. Liturgia Słowa zwraca naszą uwagę na jedność małżeńską mężczyzny i kobiety, która jest święta, ponieważ została uświęcona przez samego Boga. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o rodzinach, zwłaszcza borykających się z różnego rodzaju problemami.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i niewierności.

1. Komunikat Ks. Biskupa.
  2. Dzisiaj tradycyjna procesja różańcowa ulicami naszego miasta, której trzecią stacją jest kościół na St. Cmentarzu. Początek procesji o 18.30 w Bazylice św. Małgorzaty.
  3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o 17.30 a na Starym Cmentarzu o 17.00.
  • We wtorek 14.00 Ks. Bp Stanisław Salaterski odprawi Mszę Św., na zakończenie kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego. O 19.00 w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • We środę o 17.30 Różaniec i Nowenna a potem Msza św. wotywna ku czci MBNP. Po Mszy Św. kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  • We czwartek o 17.30 na nabożeństwie różańcowym i Mszy Św. kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami, połączone z poświęceniem różańców.
  • W sobotę wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Stypendialny.
  1. Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych. Zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej w gablocie ogłoszeń lub na stronę internetową województwa.
  2. 18 października odbędzie sie pielgrzymka do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie na Drogę Krzyżową szlakiem Jej męczeństwa. Zapisy w kancelarii.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła i parafii, prosząc Boga codziennie, aby swoim błogosławieństwem nagradzał hojność serc darczyńców.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu.