NIEDZIELA. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie, podczas którego Duch Święty zstępuje na Niego, a głos z nieba zapewnia: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1,11). Odtąd rozpoczyna Jezus swoją misję zbawczą.

Niech dzisiejszy dzień przypomni nam wielki dar łaski, otrzymany na chrzcie św. i pobudzi do wdzięczności Bogu a także rodzicom i chrzestnym, dzięki którym dostąpiliśmy udziału w życiu Bożym. Chrzest jest bramą, przez którą wchodzimy do wspólnoty Kościoła, w której dokonuje się nasze zbawienie. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania naszej więzi z Bogiem, zapoczątkowanej na ł Chrzcie Św.

Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i wszelkie niewierności i wzywajmy Bożego Miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie jednak ze starodawną, polską tradycją do 2 lutego trwamy w ich atmosferze i śpiewamy kolędy. Po po Mszy św. o 15:15 Schola Dzieci Bożych zaprasza na koncert kolęd. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 2. Trwa wizytacja duszpasterska, zwana kolędą. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Lektorzy i ministranci informują także wcześniej mieszkańców o planowanej wizycie kapłana.
 3. W tym tygodniu:
 • We wtorek w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg-Honor-Ojczyzna”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 • We środę z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. O00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek wspomnienie Św. Antoniego, opata.
 • W piątek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się gorąco o spełnienie testamentu Jezusa: „aby byli jedno”.
 • W sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
 • W przyszłą niedzielę o 12.15 Msza Św. w intencji wszystkich odwiedzonych z wizytą duszpasterską o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP w nowym roku. Po Mszy św. o 15.15 koncert kolęd pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi, zaśpiewajmy Dzięciątkowi”, organizowany przez działający przy naszej parafii Chór Męski „Echo II”, w którym wezmą udział chóry i zespoły z naszego miasta i regionu a całość zakończy wspólne wykonanie Pastorałki Sądeckiej. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii i polecamy Bogu w codziennej modlitwie wszystkich darczyńców, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 3. Centrum KANA zaprasza na półkolonię zimową. Szczegóły na plakatach i w sekretariacie Centrum.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Ufni w pomoc Bożej łaski, przyjmijmy błogosławieństwo, prosząc Ducha Św., aby nas wspierał w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia w naszej codzienności.