RDN Małopolska

Lokalne radio katolickie w południowej Polsce. Rozgłośnia diecezji tarnowskiej. Nadaje całodobowy program adresowany do słuchaczy z części województw małopolskiego i podkarpackiego.

Diecezja Tarnowska

Diecezja tarnowska (łac. Dioecesis Tarnoviensis) – jedna z 4 diecezji rzymskokatolickich metropolii krakowskiej w Polsce.

Synod Diecezjalny

Przede wszystkim Synod to okazja do pobudzenia wiary, pobożności i gorliwości apostolskiej. To wsłuchanie się w to, co Duch Święty mówi Kościołowi tarnowskiemu.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na żywo, wystarczy kliknąć na obrazku…

Zobacz więcej na stronie internetowej

http://www.jasnagora.pl/

Nowenna pompejańska została dana w 1884 r. przez Matkę Bożą w objawieniu ciężko chorej Fortunatinie Agrelli.

„Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”. Taką wskazówkę otrzymała od Matki Bożej dwunastoletnia, przykuta do łóżka  Fortunatina Agrelli. Modlitwa cudownie uzdrowionej dziewczynki dała początek Nowennie Pompejańskiej, jaką znamy dziś. Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi, zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia.

NABOŻEŃSTWO PIĘTNASTU MODLITW ŚW. BRYGIDY czyli TAJEMNICA SZCZĘŚCIA

Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki.

Pewnego dnia Zbawiciel objawił się jej i rzekł: „Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów.

Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę”.

(Przypis: 15 modlitw codziennie, przez 365 dni roku = 5480)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą„. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.

Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Radość wierzącego w tym,
że żyje w przyjaźni z Bogiem,
a Bóg z nim.

A F O R Y Z M Y R E L I G I J N E

Myśli Jacka Furtiana do słów Pana...

Jeśli chcesz spokojnie żyć
i spokojnie spać,
miej to, co konieczne
a nie to, na co cię stać.

A F O R Y Z M Y Z Ż Y C I A

Myśli Jacka Furtiana do słów Pana...